Złożenie wniosku o pozwolenie na broń do gdańskiego WPA

Dostalem pismo o zakonczeniu postepowania 5.09 , jak dzwonilem do osoby prowadzacej to potwierdziła ze przyznali tak jak wnioskowalem 5/20. Teraz jak dzwonilem do nich to przedwczoraj powiedzieli ze poszlo do ich szefowej i czeka na zatwierdzenie. Orientuje sie ktos moze ile to moze trwac ?

U mnie trwało 2-3 dni. To formalność.

1 polubienie

Wczoraj telefon dzielnicowego, we wtorek wywiad z ww. Czyżby się mieli wyrobić w terminie 30 dni?!?

update: koniec września, powinna być decyzja lub cokolwiek o przedłużeniu postepowania a tu nic.

U mnie to samo. Poltorej tygodnia temu jak dzwonilem powiedzieli ze przekazali szefowej do podpisania i cisza. Ale chyba sporo urlopow tez tam maja bo prowadzacy moje postepowanie poszedl na 2tyg :pensive:

@Michal81 niestety ale u mnie też tak samo. 03.09 dostałem pismo o zakończeniu i do tej pory cisza :confused:

Update: odezwali sie w koncu ze decyzja do odbioru. Akurat w ostatni dzien przed uplywem terminu przedłużenia postępowania. Czyli tak jak kazdy wczesniej pisal - trzeba sie uzbroić w cierpliwość !

1 polubienie

Ja u dzielnicowego na spytkach byłem 24.09. Wczoraj dzwoniłem do WPA i Pani zajmująca się moją sprawą poinformowała, że u niej już wszystko sprawdzone i czeka na dokumenty od dzielnicowego. Umówiłem się z nią, że jak tylko dokumenty z rejonu dotrą i zamknie sprawę, to będzie do mnie dzwonić, żebym osobiście papiery odebrał. Szkoda czas zostawiać w rękach poczty. Nie zmienia faktu, że dzielnicowy zabarłożył.

U mnie juz promesy odebrane i szykuje sie do pierwszych zakupow. Panowie z WPA podpowiedzieli aby sie w duzo cierpliwosci przy rejestracji uzbroic. Podobno od 2.10 weszly jakies nowe druki na ktorych powinni to robc a ich jeszcze nie otrzymali :joy:

1 polubienie

Wnioski o promesy wypisywaliście ze strony KWP Gdańsk, czy raczej braterstwa? Chodzi mi o to, czy trzeba się tam jakoś rozpisywać o promesę na jaką broń wnoszę- karabin centralny zapłon, pcz, strzelba gładkolufowa itd itp?

Z tego co mi dzisiaj powiedzieli to nie rozpisywac sie tylko napisac: „zgodnie z decyzją nr … ,” mialem wpisane pistolet, karabin i strzelba a i tak dali po prostu 3 szt na sport i tyle. Wniosek mialem z ich strony wydrukowany.

1 polubienie

To chyba krótko czekałeś na promesy, co?

W piatek zlozylem , dzisiaj tj we wtorek rano dzwonili ze do odbioru.

1 polubienie

update: po 7.10 dostałem pismo o zakończeniu postępowania (wniosek złożony 20.08) i można się zapoznać z zebraną dokumentacją przez 7 dni, bla bla, …wycyrklowane by uprawomocniona decyzja doszła do 20.10.
Żeby to przyspieszyć 10-go złożyłem “Oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do wniesienia odwołania” by szybciej uprawomocnili postępowanie + od razu wniosek o promesy. Dziś dostałem telefon, że mają na biurku, procesują, ale jakieś z nowe druki i decyzji z promesami nie będzie w 7 dni xD.
Dam znać jak ostatecznie dostane komplet…

PS: we wniosku o promesy ważne by był podany dowód (seria, numer), data jego wydania i przez kogo.

Hej,
moja ‘histeria’ w skrocie
1.08 zlozony wniosek
19.08 wizyta u dzielnicowego
30.08 przedluzenie postepowania gdyz nie dostali wywiadu srodowiskowego
30.09 info o zakonczeniu postepowania + 7 dni na wglad w akta + przedluzenie do konca przyszlego miesiaca ze wzgledu na termin 7 dni na wglad do akt
15.10 zadzwonilem i dowiedzialem sie ze maja pelno pracy itd

stad wydaje mi sie ze 30.10 powinni wyslac decyzje

obliczone perfekcyjnie tak zeby trwalo to jak najdluzej

teraz pytanie - czy moge szybciej zawnioskowac o promesy nie znajac numeru pozwolenia ?

Teoretycznie tak, zawnioskować możesz, pytanie czy wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie :slight_smile: W rozmowie z WPA dowiedziałem się, że mają wgląd w to, kiedy odbierasz list z decyzją, i dopiero w momencie odebrania stajesz się osobą uprawnioną do zakupu broni. Na moje lepiej poprosić o informację kiedy decyzja będzie gotowa, podjechać na Harfową, i wtedy od razu podrzucić wniosek o promesy.

ciezka sprawa.
Z koordynatorem super sie rozmawia itd.
Natomiast z osoba prowadzaca to masakra.
Absolutnie nie chce mnie widziec osobiscie :slight_smile:

He, to dziwne, bo ja wszystko załatwiałem w WPA osobiście - i decyzję i promesy. Na odbiór książeczki też jestem umówiony osobiście - bez najmiejszego problemu. Najbardziej spowalnia cały proces poczta, dlatego jak komuś zależy na czasie warto zawsze zaznaczać odbiór osobisty.

W pismach które dostałeś np. o zakończeniu postępowania masz numery postępowań “WPA.642-…”, na które możesz się powołać.

Zakładając, że jesteś pewny dobrej opinii dzielnicowego + niekaralność warto składać wniosek by trochę przyspieszyć tok zdarzeń :wink: - mi powiedziano ok tylko musze trochę dłużej poczekać niż te 7 dni.