Złożenie wniosku o pozwolenie na broń do gdańskiego WPA

Hejka, dzisiaj po powrocie z urlopu dostałem informację o zakończonym postępowaniu równo miesiąc po złożeniu wniosku do WPA. Zgodnie z pismem mam tydzień na zapoznanie się z materiałami i ewentualnego wypowiedzenia się i rozumiem, że jest normalna procedura administracyjna. Czy można przyspieszyć ten proces poprzez poinformowanie WPA, że nie zamierzam z niczym się zapoznawać ani wypowiadać?

Próbowałem pospieszyć ten proces, ale nic to nie dało. Technicznie możesz pojechać do WPA i poprosić o wgląd w akta, po czym podpisać, że się zapoznałeś i rezygnujesz z prawa do wniesienia uwag, ale potraktują cię, że zawracasz im niepotrzebnie dupę. Na twoim miejscu zadzwoniłbym, i zapytał, czy jak minie ten termin to możesz podjechać odebrać decyzję osobiście, od razu przygotuj sobie wniosek o promesę. W ten sposób zaoszczędzisz więcej czasu niż te 7 dni na zapoznanie się z aktami.

Dzisiaj odebrałem decyzję i legitymację z WPA. Wniosek złożony 21.06, 11.07 był dzielnicowy, 19.07 wysłali postanowienie o przedłużeniu postępowania z uwagi na oczekiwanie opinii właśnie dzielnicowego. 29.07 przyszło pismo o zakończeniu postępowania, a dzisiaj dzwonił Pan Policjant z WPA w informacją o możliwości odbioru decyzji. Wnioski o promesy złożone. Muszę powiedziać, że poszło im to zdecydowanie sprawnie.

Cześć
@kal800 - u mnie dokladnie tak samo, też było przedłużenie i akurat dzisiaj telefon że do odbioru

Mam pytanie odnośnie promes - ten wniosek ze strony wpa daje możliwość zakupu na jednym wniosku np 2 sztuk broni (powiedzmy pistolet i karabinek) podaje po prostu pistolet - 1 sztuka, karabin - 1 sztuka? Może macie jakieś rady co do tej kwestii ?

Piszesz ile chcesz promes na jaki typ broni, ale oni i tak dadzą promesę na każdy rodzaj - jest tylko napisane na promesie, że masz promesę do celów sportowych albo kolekcjonerskich na broń centralnego zapłonu, bocznego zapłonu i gładkolufową - niezależnie co napiszesz we wniosku. Ważne, żebyś wnioskował o jedną promesę na każdą sztukę broni, chyba, że chcesz naraz kupić w jednym miejscu parę sztuk, ale to się raczej rzadko zdarza.

Promesy odebrane - przedwczoraj złożyłem wniosek, a dzisiaj już były do odbioru. Z ciekawości się zapytałem jakim cudem w dwa dni klepią promesy a broń rejestrują w dwa miesiące. Okazuje się, że dokładnie z tego powodu - na promesy mają siedem dni, a na rejestrację terminów nie mają, a że są zawaleni wnioskami o promesy, to nie mają czasu na inne rzeczy.

Mam pytanie dostałem dziś pismo o przedłużeniu sprawy o kolejny miesiąc, ale w kopercie było również drugie pismo w którym jest napisane o zakończonym postępowaniu i że przed wydaniem decyzji końcowej mam 7 dni na zapoznaniem się ze zgromadzonym materiałem. Mam to rozumieć, że wszystko jest pozytywnie i po upływie tych 7dni czekać na telefon, że mogę odebrać decyzję od nich?

No to załatwione :wink: wczoraj odebrałem 5 promes. Dostałem pozwolenie na 5+20. Na promesy czekałem 5 dni łącznie z weekendem. No i już IWI zion leży w sejfie. Dzisiaj jadę podrzucić im fv i wniosek o rejestrację. Sprawnie i bez problemów WPA Gdańsk

Dokładnie. Dostaniesz pismo o decyzji i możesz odebrać pisma.

Dzwoniłem do koordynatora od pozwoleń dopytać o wątpliwości jakie miałem. Może komuś się przydadzą aktualne dodatkowe info. Bardzo spoko gościu powiedział, że:

  • 1 fotografia wystarczy, druga będzie potrzebna dopiero do książeczki po zakupie 1 sztuki broni,
  • nie trzeba dostarczać oryginałów patentu i licencji - wydruk / kopia starczy bo sami sobie sprawdzają stan faktyczny w PZSS,
  • może być na jednym wniosku o pozwolenie na sport, kolekcje i dopuszczenie → zrobią sobie ksero.
  • aktualnie czas przetwarzania wniosków to ok. 2.5 mc (co mniej więcej się pokrywa z waszymi przedłużanymi procesami o kolejny mc + kilka tygodni),

update:
-na miejscu Pani twierdziła, że jednak 2 fotografie wymagają (na szczęście miałem),
-zaświadczenie z klubu strzeleckiego musi być wydane z datą max 1mc wstecz,
-starsza Pani chciała 3 wnioski ale młodsza ją poprawiła, że można składać na 1 wniosku.

Czołem Panie i Panowie
Mam pytanie odnośnie składania wniosku, mianowicie jak to jest z terminem od uzyskania licencji, do czasu złożenia wniosku. Dopiero co otrzymałem licencję i od razu chciałbym złożyć wniosek (naturalnie z kompletem dokumentów), ale prezes klubu, do którego należę sugeruje, żebym najpierw wyrobił jakieś starty i dopiero składał wniosek, bo jak twierdzi mogę dostać na np. jedną sztukę broni na sport. Czy któremukolwiek z Was coś takiego się przydarzyło, a może faktycznie poczekać z miesiąc, postartować i dopiero składać? Święta tuż tuż, a Dziadek Mróz już dopytuje co przynieść, stąd moje zniecierpliwienia. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Prezes gada bzdury - jeśli składasz w WPA Gdańsk to składaj wniosek na 5 sztuk sportowej bez startów. Starty byłyby ci potrzebne gdybyś wychylał się powyżej tej liczby.

I na taką odpowiedź właśnie liczyłem :wink: Dziękuję

Komendant daje 5 sztuk sportowej i 15 kolekcjonerskiej bez gadania.

30 kolekcjonerskiej :slight_smile:

Złożyłem na 5+30 to kazali mi skreślić te 30 i zmienić na 25 i tyle dostałem.

Jeśli się dałeś to tyle dostałeś. Ja złożyłem wniosek na 30, dostałem 30, także pani/pan którzy kazali skreślić nie są żadnym wyznacznikiem tego ile sztuk przechodzi.

Ja wczoraj złożyłem na 5+30 i przyjęte bez uwag. Ciekawe ile to teraz potrwa.

Wniosek sprawdzał policjant, który prowadził moje postępowanie (Chyliński)