Złożenie wniosku o pozwolenie na broń do gdańskiego WPA

Cześć, szukałem na forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
Czy WPA Gdańsk żąda potwierdzeń notarialnych licencji i patentu w przypadku dostarczenia dokumentów osobiście? Czy wystarczy wydruk pdf’a pobranego z konta PZSS’u?

Żadnych potwierdzeń notarialnych, drukuj ze strony PZSS i przejdzie :slight_smile:

1 polubienie

dzieki :wink:

Cześć. Dzisiaj zawiozłem osobiście komplet dokumentów do WPA Gdańsk. Miałem 3 wnioski (sport, kolekcja, dopuszczenie), wydruki potwierdzen przelewów osobno za każdy wniosek, 2 zdjęcia (zwykle 35x45mm czyli standard), kolejne dokumenty po jednej sztuce czyli orzeczenia lekarz i psycholog, zaświadczenie z klubu (zwykle, bez statutu klubu), wydruki ze strony patent i licencja. Ze szczegółów, wnioski 2 z 3 wyszły dwu stronie, wydruk jednostronny więc podpis, a na pierwszej parafka. Wydruki robiłem w kolorze- patent, licencja. Wnioski sport 5, kolekcja 20. Dowodu osobistego nie kserowałem nawet, a nawet Pani policjantka nie spojrzała na dowód osobisty. Więc dowód-ksero lub potwierdzenie nie jest potrzebne. W pokoju składając dokumenty spotkałem się z bardzo miła obsługa Pani policjantki. Siedziała z drzwiami uchylonymi i czekała na interesantow. Siedziałem w środku może minutę- dokumenty były kompletne i tylko przejrzała czy wszystko jest. Potwierdziła, że oni będą sobie kserować jak będzie taka potrzeba. Teraz mam czekać na kontakt od dzielnicowego. To tyle- opisałem wszystko dla osób w podobnej do mojej pozycji, też miałem wiele pytań i niejasności a chciałem, żeby wszystko było złożone od razu tak jak trzeba, żeby nie było cofki.

1 polubienie

Dobra, czas na kolejny update.
Wnioski złożone 13.05, ponoć dzielnicowi dostali zlecenie na mnie 21.05. Wizyta dzielnicowego z Oksywia 28.05, rozmowa telefoniczna z dzielnicowym z Bydgoszczy 03.06 (tu musiałem sam zadzwonić, bo niby dostał polecenie zrobienia wywiadu, był nawet u mnie, ale dowiedział się tyle, że nie mieszkam tam od kilku lat i w zasadzie nie wiedział jak się za to dalej zabrać).
14.06 dostałem pismo o przedłużeniu postępowania (data z dokumentu 10.06)

Dzisiaj zadzwoniłem do WPA, dowiedziałem się, że obie opinie dzielnicowych i raport z KRK są już dosłane, więc jeszcze chwilę to wszystko musi u nich poleżeć i do końca wyznaczonego terminu (13.07) bez problemu się wyrobią - nie przewidują kolejnego przedłużenia postępowania.

To ja już chyba kupię szafę :smiley:

Hejka,

A ja mam pytanie, ponieważ właśnie się wybieram do WPA, czekam już tylko na licencję na poziomie PZSS. Zrobiłem sobie dla ciekawości i dla świętego spokoju zapytanie do KRK i dostałem odpowiedź, oczywiście rejestr czysty. Jak rozumiem, WPA w ramach procedury udzielenia pozwolenia także się zwróci do KRK w celu uzyskania identycznego raportu, jakim ja od dnia wczorajszego dysponuję i będą musieli także czekać te 14 dni, tak więc może także przedłożyć ten raport, aby sprawy poszły szybciej oraz łatwiej. Ktoś tak może próbował?

Kal

W niektórych WPA myśliwi na polecenie koła łowieckiego podczas starania się o pozwolenie składają to zaświadczenie, i tam to działa, jednak w Gdańsku z tego co się orientuję i tak muszą załatwiać je swoimi kanałami w ramach procedury. Moim zdaniem bez sensu, ale takie informacje posiadam. Zaświadczenie to zaświadczenie, więc na moje powinni je honorować, ale ludzie próbowali i się zdziwili. Na pewno nie zaszkodzi dołączyć go do wniosku, ale możesz spodziewać się telefonu z WPA, w którym usłyszysz, że nie było sensu dołączać zaświadczenia :slight_smile:

30.06 w niedzielę podjechał Pan dzielnicowy na wywiad- bez zapowiedzi. 13 dni od złożenia wniosku. Brawo dla WPA Gdańsk! Czytając niektóre wpisy to tutaj zrobili to ekspresowo.

No i kolejna garść informacji. Jak wspomniałem wcześniej 19.06 kontaktowałem się z panią prowadzącą moją sprawę, dostałem info, że wszystko już mają i powinno ruszyć. Po 1,5 tygodnia ciszy zadzwoniłem ponownie, okazało się, że 20.06 zostało sporządzone pouczenie o możliwości zapoznania się ze zgromadzonymi materiałami. Niestety nadal go nie otrzymałem - nawet pobiegłem wku****ny na pocztę, przesyłki nie było. Całe szczęście okazało się, że nie będzie problemu jeśli osobiście podjadę odebrać to pismo. Dzisiaj to załatwiłem, za tydzień będzie decyzja.
Polecam kontaktować się z prowadzącymi sprawy, oni są naprawdę pomocni. Jak dzisiaj usłyszałem - im zależy na jak najszybszym załatwianiem spraw, szybciej zrobią, szybciej z głowy.

Wychodzi na to, że jeśli nie mamy jakoś bardzo daleko do WPA, to warto wpisać we wniosku prośbę o kontakt telefoniczny, bo nawet jeśli będziemy mogli podjechać do WPA za 2-3 dni, to jest i tak o wiele szybciej, niż list prześle Poczta Polska.

Kazdy kto ma taka możliwość niech to robi na kazdym dokumencie co idzie do WPA. Pierwsza decyzja u mnie miala droge pocztową to trwalo dlugo.

I to nie z winy WPA bo data na kwicie, powiedzmy byla 18.xx a pieczątka z poczty 19.xx, tak więc ze wgledu na prace albo i jej brak na poczcie to wszystko sie przeciaga…

Kolejne kwity juz ogarnialem osobiscie i nagle z 2msc jakie mialem czekac na ksiazeczke posiadacza klamota, zrobily sie 2tyg.

TAKZE ODBIOR OSOBISTY JAK MAMY MOŻLIWOŚCI! Pomocni ludzie tam pracują! ale jest ich za mało.

1 polubienie

Co powinienem otrzymać z WPA po zakończeniu procedury wydawania pozwolenia (wniosek składałem o sport+kolekcja+dopuszczenie)? Dzisiaj mija termin podany w ostatnim przedłużeniu.

Po zakończeniu procedury powinieneś dostać 3 decyzje + legitymację osoby dopuszczonej do broni.

Właśnie miałem telefon z WPA, że mam decyzję do odbioru. Równo dwa miesiące :slight_smile:

Ostateczny update, dzisiaj odebrałem decyzje. Podsumowując, papiery złożone 13.05.2024, decyzje 15.07.2024. Do dzisiaj nie dostałem pocztą pouczenia o 7 dniach na wgląd w zgromadzone materiały… W moim przypadku WPA wyrobiło się w czasie krótszym niż 2 miesiące, niestety ciała dała poczta. No ale, najważniejsze, że to już zakończone. Maks za tydzień promesy i będę mógł odebrać to co czeka na mnie w sklepie :smiley:

1 polubienie

Hej masz nr tel do tego pana z wpa?

Tu masz nr. do koordynatora w WAP
477 414 380 dziś zadzwoniłem sprawdził kto prowadzi moja sprawę i przekierował mnie :slight_smile:

Dzieki

A wiec doczekałem się
Wczoraj odebrałem decyzje :star_struck:
Dokumenty złożyłem osobiście 20.05.24
Dzielnicowy odwiedził mnie na początku czerwca
Telefoniczna rozmowa z oficerem prowadzącym 16.07.24
Odebranie decyzji od listonosza 24.07.24

2 polubienia

Ja wysłałem papiery 05.07.24
Dokumenty zostały przez nich przyjete 11.07.24
W poniedziałek 29.07.24 ma mnie odwiedzić dzielnicowy
Jestem ciekawy czy dwa miesiące uda się zamknąć temat

1 polubienie