Złożenie wniosku o pozwolenie na broń do gdańskiego WPA

Najpewniej Ty dostaniesz pierwszy, u mnie będą się musieli jeszcze kontaktować z dzielnicowym z Bydgoszczy, tam jestem zameldowany :confused:

Myślę że raczej odległość do dzielnicowego nie będzie mieć wpływu, raczej nie wysyłają zapytania do niego gołębiem pocztowym :smile:

Może i nie gołębiem, ale jednak to będzie dwóch dzielnicowych, na których opinię WPA będzie czekać. Oczywiście wierzę, że zajmą się moimi wnioskami błyskawicznie :wink:

Mój dzielnicowy wniosek z WPA otrzymał dopiero po około 4 tygodniach, także polecam uzbroić się w cierpliwość jednak :slight_smile:

Ja miałem dwóch dzielnicowych i odezwali się dzień po dniu. Jeden przyjechał a w miejscu zameldowania załatwiliśmy telefonicznie.

1 polubienie

Dzis jest ten dzien!

Dwa miesiące bez 4 dni.

Tyle trwało, pewnie byloby szybciej gdyby nie Poczta Polska.
Poprosilem aby byl telefon gdy bedzie do odbioru.

Odbior osobisty.

Problem poczty rozwiazany. Tak byc moze czekalbym kolejne 2tyg. :wink:

1 polubienie

Gratulacje, to ja teraz też czekam, bo składaliśmy wniosek tego samego dnia, tylko ja nie dałem adnotacji o telefonie :slight_smile:

Z racji że mój termin skończył się 19 maja w niedzielę zadzwoniłem wczoraj do WPA z pytaniem na jakim etapie jest postępowanie, otrzymałem odpowiedź, że zostało wysłane do mnie przedłużenie razem z informacją o możliwości zapoznania się z aktami sprawy (standardowy tygodniowy termin), przy czym miły Pan po drugiej stronie powiedział, że WPA musi otrzymać z poczty potwierdzenie odbioru, i dopiero od tego momentu zaczyna lecieć ten tygodniowy termin. Po jego upływie natychmiast wysyłają ostateczną decyzję, po odebraniu której można składać wniosek o promesy. Także jeśli ktoś składał wniosek w maju - wasza decyzja już powoli powinna się zbliżać :slight_smile:

PS: Jeśli zadzwonicie do WPA i otrzymacie odpowiedź, że takich informacji nie udzielają telefonicznie to trafiliście pewnie na Panią, do której dodzwoniłem się za pierwszym razem - wychodzi na to że co osoba to zwyczaj w tym WPA