Złożenie wniosku o pozwolenie na broń do gdańskiego WPA

Ja wniosek składałem na 5+30, zgodnie z postem na FB Borysa, jak dostanę odpowiedź to dam znać czy ta ilość przechodzi bez dyskusji.

A kiedy złożyłeś wniosek?

Wniosek wpłynął pocztą do WPA 19 marca - czekam właśnie na informację o przedłużeniu postępowania, bo dopiero wczoraj dzielnicowy kontaktował się z żoną, więc raczej nie wysłał jeszcze do nich swojej opinii

Żadnych przeszkód, jedynie przedłużenie postępowania ale to osobna sprawa.

o orientacyjnie o ile to mogło przedłużyć postępowanie? musiałeś coś wyjaśniać przed wydaniem decyzji?

Żadnych wyjaśnien.

Może nie wyraziłem się krystalicznie jasno. Przedłużenie postępowania nie było związane z liczbą sztuk, o które wnioskowałem.

Było poprostu od tak, bo nie wyrobili się w terminie.

Ja ponad tydzien temu mialem rozmowe z dzielnicowym. W srode 17.04 wyslal opinie do WPA. Przedwczoraj otrzymalem kwit o przedluzeniu postepowania do 19 Maja :wink: dalej czekamy :wink:

Tak samo - dziś otrzymałem kwit o przedłużeniu do 19 maja, z datą 17 kwietnia na piśmie.

Chciałbym pochwalić Gdańskie WPA;

  • wnioski złożone osobiście ,na papierze 13 marzec
  • zawiadomienie o zakończonych postępowaniach administracyjnych przyszło dziś 02 maja pocztą datowane jest na 26 kwietnia wyrobili się w półtora miesiąca .
    Brawo ONI ,to mi zrobili majóweczkę…

Nie ma to jak popsuc innym majówkę!
Haha, czyli jest cien szansy, że po majowce i u mnie sie pojawi taki kwitek!

…" ze względu na dużą liczbę wniosków i braki kadrowe oczekiwanie na pozwolenia wynosi od 2 do 3 miesięcy …"

No chciałem Wam wszystkim powiedzieć, że WPA w Gdańsku:

Złożyłem wnioski osobiście dnia 14 marca 2024, otrzymałem w dniu dzisiejszym 6.05.2024 DECYZJE (pozwolenia na broń do celów sportowych, kolekcjonerskich oraz dopuszczenie).

Brawo WPA Gdańsk!

Właśnie wydłużyli mi o kolejny miesiąc (od złożenia papuerow 7 marca) do 7 czerwca.

W załącznikach przesyłam fragmenty papierów od nich.

Pytanie, czy ktoś z Was miał dokładnie takie samo uzasadnienie?

Co robić Pany?

Postępowanie zakończone, czyli czekać. Miałem tak samo.

W związku z KPA WPA ma obowiązek zapewnić Ci 7 dni, w trakcie których możesz zapoznać się z materiałami dotyczącymi postępowania. Decyzję już podjęli, muszą odczekać te 7 dni zanim Ci ją przyślą. Po prostu w poprzednio ustalonym terminie te 7 dni im się nie zmieściło i tyle - musieli wydłużyć, żeby zachować ustalony przepisem obowiązek. Jest to standardowa praktyka, nie masz się czym martwić.

Jeśli chcesz ich trochę “pospieszyć” to podjedź do WPA, zapoznaj się z aktami sprawy, i podpisz, że się z nimi zapoznałeś - z tego co się orientuję to pomija ten 7-dniowy czas dodatkowego oczekiwania, ponieważ dzięki temu nie muszą czekać aż minie te ustawowe 7 dni, które jest przewidziane właśnie na okazję gdybyś jednak chciał sprawdzić czy całe postępowanie przebiegło poprawnie :slight_smile:

1 polubienie

Dzięki za podpowiedź

A że tak sie zapytam czy pisemko o wydaniu pozytywnej decyzji jest rownoznaczne z tym że odbiera sie wymarzoną czerwona książeczkę czy ile trzeba dodatkowo czekac?

Zależy o jakiej książeczce marzysz. Jeżeli o dopuszczeniu to dostaniesz, jeżeli posiadacza to nie bo dają dopiero po rejestracji pierwszej broni.

3 polubienia

Dzisiaj złożyłem doksy w WPA, czyli albo lipiec, albo sierpień… Dam znać :slight_smile:

To tak jak ja. Zobaczymy kto pierwszy dostanie :wink:

1 polubienie