Złożenie wniosku o pozwolenie na broń do gdańskiego WPA

Ile zdjęć załączamy do wniosków sport ,kolekcja, dopuszczenie?

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam.

Ja, za poradą żony (prawnik) dorzucam do każdego wniosku tyle zdjęć, ile napisałem że jest w załączniku - czyli 2 do pozwolenia sportowego, 2 do kolekcjonerskiego i 2 do dopuszczenia. Ponoć jest to standardowa praktyka w urzędach, że najlepiej spakować każdy wniosek w osobną koszulkę, z kompletem dokumentów które wpisaliśmy w załącznikach (zdjęcia, zaświadczenie o członkostwie, wydruk patentu i licencji i orzeczenia lekarza i psychologa).

Jedno pójdzie do dopuszczenia, drugie do pierwszej legitymacji posiadacza, reszta poczeka na kolejne legitymacje. Nie zapomnij podpisać na odwrocie.

Ja zrobiłem tak jak piszesz o tych koszulkach z dokumentami, ale wrzuciłem dwa zdjęcia (zgodnie z informacją uzyskaną w klubie).

Mam nadzieję ,że będzie ok z tymi dwoma zdjęciami. Najwyżej się upomną o więcej. PS - no właśnie gdzieś doczytałem o tym podpisaniu zdjęć, przypomniało mi się przed zaklejeniem koperty.

Ile zdjęć dołączałeś do swojego wniosku 2 czy 6, jak przy osobnych wnioskach?

Ja mialem wszystko przygotowane w osobnych koszulkach. Po 2 zdjecia w kazdym. Po czym pojechałem i skladalem osobiście. Mila Pani jak przyjmowala dokumenty oddala mi 3 zdjecia: “…bo wiecej nie trzeba…” po czym oddala jeszcze mi koszulki i tylko czekac. Czekac. Czeeeekać i czekać.

Dokładnie miesiąc temu WPA otrzymało dokumenty, dziś przyszedł polecony z info ,że przedłużają procedurę do 7 mają , tak więc kolejny miesiąc, tłumaczenie? Brak info od dzielnicowego i z krajowego rejestru karnego…

No od mojego złożenia dokumentów dzisiaj mija 3 tygodnie.
Jakiś rewelacji terminowych już się nie spodziewam po Twojej informacji.
Niestety dzielnicowy nie odbiera od kilku dni telefonu, więc nic nie wiem.

Z tego wynika, że trzeba czekać…

Tak, i nic nie możesz zrobić , tym bardziej naciskać na szybsze załatwienie sprawy. Ale uwaga ciekawostka. Po otrzymaniu pisma z WPA o przedłużeniu całego procesu następnego dnia napisałem maila do dzielnicowego który zajmuje się moim rewirem. Tak, e-maila dlatego że on idzie na oficjalną skrzynkę i muszą na niego odpowiedzieć albo przynajmniej przeczytać, telefonu niekoniecznie muszą odebrać. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale dzielnicowy zadzwonił tego samego dnia po południu i chciał się umówić na wizytę w celu potwierdzenia tożsamości i zrobienia krótkiego wywiadu. To moje spostrzeżenia.

U mnie po równym miesiącu oczekiwania po zlozeniu dokumentow w WPA byl telefon od dzielnicowego.
Dzisiaj mam sie stawić i pogadac w tej sprawie. Czyli pogadanka i pewnie kolejne 2-3tyg oczekiwania…

Mój wniosek wpłynął 19 marca do WPA, dzielnicowy dziś (17 kwietnia) mnie odwiedził (Trąbki Wielkie), i wspomniał, że wniosek o wywiad środowiskowy do niego dotarł dokładnie 12 kwietnia, także biorąc pod uwagę ostatnie zamieszanie w okolicy (Jagatowo) to sprawą zajął się praktycznie od ręki, tak więc muszę pochwalić dzielnicowego za szybkie zajęcie się sprawą.

Wychodzi na to, że WPA (co dzielnicowy też potwierdza) ma po prostu zbyt duże obłożenie wnioskami, z którymi nie może się wyrobić, szczególnie od czasu zmian w UoBiA które uprościły pozwolenia na broń dla funkcjonariuszy - ilość wniosków wzrosła, a ludzi w WPA nie przybyło.

Także zostaje czekać na pismo o przedłużeniu postępowania, które jakoś na dniach WPA powinno wysłać, bo na rozpatrzenie wniosku w terminie raczej nie ma co liczyć :smile:

Ja dostałem dziś pozwolenie. Równo 3 miesiące czekałem.

A ile czasu od wizyty dzielnicowego to bylo? :wink:

Równo miesiąc po złożeniu wniosku telefon od dzielnicowego, tego samego dnia w skrzynce pismo z WPA z przesunięciem terminu. Dzielnicowy spoko, załatwił przez telefon wszystko. Po kolejnym miesiącu pismo że brakowało im 7 dni żebym mógł w dokumenty spojrzeć i cyk kolejny miesiąc.

Czyli przygotować się na kolejne 2 miesiące czekania :smiley:
No fajnie, fajnie! a potem dopiero wystąpić o promesy, bo obiło mi się o uszy, że jak się złoży to wszystko jednocześnie to i tak promes nie wydadzą, bo najpierw trzeba wydać pozwolenie… Czyli zakupy za 3msc :poop:

tak, w Gdańskim WPA nie ma co składać wniosku o promesy razem z wnioskkiem o pozwolenie. ale plus jest taki ze promesy wydają w tydzień bo mają określony termin.

1 polubienie

Ile sztuk w Gdańsku przechodzi bez problemu? Na stronie Asów wyczytałem, że w GD standardowo 5/6 na sportową i nawet 30 na kolekcjonerską. Macie jakieś świeże doświadczenie z “bezpieczną” ilością na wniosku?

5 + 20 dostałem wiosną ubiegłego roku

Rozumiem, że bez żadnych problemów / obiekcji ze strony WPA?