Złożenie wniosku o pozwolenie na broń do gdańskiego WPA

Rozróżniałem tak jak w ustawie a i tak 5 zaświadczeń przyszło na “broń palną do celów sportowych”.

Potrzebuję ostatniej porady. Czy ktoś wie jak złożyć dokumenty przez portal epuap?
Na inny wątku o elektornicznym wzorze o zakup broni ludzie pisali, że się da, ale jak wyszukuje nasz urząd to nie znajduje. Jedyny co mi się pojawia to Lublin… Nie wiem też jak mogę wysłać dokumenty na ich skrzynkę (/icq0w0t84v/wpa)

Czesc.
Mógłbyś wzór dać jak wypełniłeś ten wniosek na wszystkie pozwolenia?

Pozdrawiam

Hej
w Gdańskim wpa z tego co wiadomo wnioski o promesy via e-pupap bez problemu
ale wniosek o pozwolenie/pozwolenia to chyba nie porozumienie …
… jak załączysz oryginalne orzeczenie lekarskie lub zdjęcia ? hm?
wysyłaj poleconym lub osobiście

na kolekcję oraz na sport są dwa proste i krótkie na stronie wpa
na dopuszczenie musisz napisać sam (krótko)

3 tygodnie czekania i dopóki nie odezwałem się do dzielnicowego to nic się nie działo, po telefonie na drugi dzień znalazł się wniosek. Po kolejnym tygodniu i telefonie do dzielnicowego zaczął wypełniać wniosek i obiecał że na drugi dzień da do podbicia komendantowi id odeśle do WPA. Jak się człowiek nie upomni to nic się nie dzieje. eh…

Witam,
Zbieram cała papeterie do wysłania do WPA, napiszcie prosze czy pomysł aby złożyć w jednym wniosku prośbę o bron sportowa (5szt), kolekcjonerska (15szt) i dopuszczenie jest ok?
Rozumiem ze składanie razem wniosku o zakup nie przejdzie w Gdańsku, to dopiero mogę zrobić po wydaniu pozytywnej decyzji?
Chce tez ta częsc co można, (poza badaniami) wysłać przez ePuap może trochę dublując dokumenty ale mam nadzieje ze będzie dzięki temu bez dodatkowego marnowania czasu, czy to dobry pomysl?

Jeden wniosek na 3 sprawy to dobre rozwiązanie. U mnie przeszło bez problemu. IMHO nie dublowałbym dokumentów i wysłał wszystko w jednej kopercie, lub podjechał złożyć osobiście. Te długie terminy realizacji wniosków, raczej nie wynikają ze złej woli, ale tego, że osób w WPA nie przybyło a mają rekordowy ruch w interesie. Każde dublowanie, rozbijanie na etapy itd. pewnie tylko wydłuży cały proces, bo oznacza dodatkową pracę.

Cześć, jestem świeżo po odbiorze pozwolenia. Złożyłem wszystko na jednym wniosku (wzorowałem się na tym z Braterstwa) i przekazałem razem z załącznikami osobiście w WPA. W moim przypadku procedura trwała ponad 3 miesiące, nie potrafię wskazać czy taka forma miała na to wpływ. Mogę natomiast powiedzieć, że ostatecznie udało się.

A czy ktos skladal papiery przez epuap? Oczywiscie orginaly badan poszly poczta, pytam bo dostalem od nich cos na epuapie (gdzies po 2 tyg od zlorzenia) ale niemoge narazie tego odebrac, niewiem co to.

Składałem, ale nic od nich przez portal nie dostałem, jedynie potwierdzenie nadania natychmiast po wysyłce, ale po 2 tyg…?
Napisz jak już się do tego dobierzesz.

Ok, jak tylko bede wkoncu w zasiegu gsm to mam nadzieje to zebrac.
Napisane mam w emailu ze to: Wezwanie i postanowienia. Martwie sie to moze byc jakas odmowa, choc nie widze podstaw.

Nie wiem, czy Ci to zadziała, ale wysyłanie na ePuap w/g adresów “starego typu” jest pokręcone.
Zobacz ten opis

Dobra, jest!!! Dzis dostałem pozwolenia w standardowym pakiecie 5/15, ale wniosek o promesy nie przeszedł, i wplata poszła się j…
Można to podobno jakoś z Urzędu Miasta wyszarpywać ale chyba niemam siły.
Wiec rada jest taka że nie warto składać wszystkiego razem, tak jak juz ktoś wcześniej pisał zreszta o WPA w Gda.
Podobno same promesy to jakiś szybko ogarniają. Pożyjemy zobaczymy.

Cześć!

Nie bardzo rozumiem jak wniosek o promesy może nie przejść. Przecież opłacasz, składasz wniosek i otrzymujesz, nie ma tu uznaniowości.
Jeżeli odrzucono Twój wniosek, bo nie posiadałeś jeszcze pozwolenia na broń, proponowałbym złożyć go raz jeszcze, powołując się na opłatę, której dokonałeś.

Tak, dokładnie jak piszesz, strzeliłem se sam w stopę składając to razem. Nowy wniosek o promesy złożony dziś ale tez musiałem zrobić nowa wpłatę, tak mi gosc z WPA przez telefon powiedział. Mówił ze o zwrot tamtych pieniędzy mogę sie ubiegać w osobnym wniosku ze względu na niewydanie ich w tamtym postępowaniu. Wiec teraz sa nowe wpłaty, papiery wysłane przez epuap zobaczymy ile im to zajmie.

Ostatni update w tym watku, wniosek o promesy złożony 24/04 przez epulap dzis 08/05 przyszły do domu poczta. Teraz juz tylko kupowac :smiley::joy::sunglasses:

Wszyscy marudzą, że długo to ja pochwalę gdańskie WPA w osobie st. sierż. KK (oraz komisariat na Kaprów w osobie st. sierż. nie_pamiętam_inicjałów). Otóż:

  • wnioski złożone osobiście, na papierze, 18 kwietnia
  • zawiadomienie o zakończonych postępowaniach administracyjnych przyszło 23 maja, a datowane jest na 17 maja.

Innymi słowy uwinęli się w miesiąc

pozostaje mieć nadzieję, że ze skutkiem pozytywnym :wink:

U mnie tez w miesiąc zakończenie postępowania, teraz czekam na decyzje bo Pani prowadząca na urlopie…

Dzisiaj odebrałem z poczty decyzje datowaną na 31.05.2023, czyli łącznie z pocztą wyszło dwa miesiące od złożenia wniosku do odebrania decyzji.