Utrzymanie Licencji

Witam. Jestem swiezaczkiem ktory odbywa 3 miesieczny klubowy starz przed pozwoleniem.
Nie znalazlem nigdzie info jak sa zaliczane zawody na utrzymanie licencji.

Trzeba uzyskac konkretna liczbe punktow tak jak na egzaminie? I jesli wyniki beda slabsze to tracimy wszystko? czy wystarczy poprostu je odbyć no stress?

Trzeba wziąć udział w konkretnej liczbie konkurencji. 8 konkurencji jak masz PKS. Wynik ma tarczy się nie liczy.

1 polubienie

Skąd ja mogę wiedzieć, że PZSS wie, że wystrzelałem zawody? W profilu na stronie PZSS nie ma żadnej informacji, minęło kilka miesięcy. Klub to przekazuje czy trzeba o to wnioskować?

Po prostu je odbyć, no stress, Klub wysyła oficjalny komunikat z zawodów do PZSS (albo wprowadza na stronie, nie znam technikaliów).
Tutaj masz te dokumenty: KSI

1 polubienie

Cześć, pamiętaj, że od lipca wymagany staż w klubie to już tylko miesiąc. :slight_smile:

Słyszalem o tym, ale nie wiedzialem kiedy wejdzie w zycie. W takim razie trzeba sie spinac :)))
dzieki za info :slight_smile:

Pytanie tylko czy pzss zmienił to już u siebie. Bo ustawa ustawą ale pzss może nadal wymagać trzech miesięcy. Najlepiej sprawdzić czy pozwoli Ci zapisać się na ezgzamin przed upływem trzech miesięcy.

Na stronie pzss widze ze poki co 3 miesiace. Moze dzialaja z opoznieniem? Zapisalem sie dodatkowo na kurs w sierpniu i teraz nie wiem czy nie za wczesnie…

Narazie wedlug pzss moge sie zapisac po 18.09

Lepiej kurs w sierpniu zrobić i potem egzamin we wrześniu niż czekać na kolejny kurs.

Spoko to tak zrobie. Egzaminy sa raz w miesiacu? Ciezko sie zapisac na egzamin?

Zależy od miesiąca, w lipcu łącznie chyba z 5 terminów w pomorskim. Z zapisami zależy od miejsca, jak chcesz zdawać na zawodników to musisz zapisać się od razu po udostępnieniu zapisów, w innych miejscowościach są wolne miejsca nawet do końca. Jak widać zawodników brak miejsc, na wiosce jeszcze miejsca są

Witam wszystkich.
Przeniosłem się do KSI z innego klubu. Licencja ważna do końca tego roku z innego klubu. Niemniej jednak jeszcze nie wyrobiłem startów, bo marynarz i jakoś nie było kiedy się wbić. Pytanie, czy mogę w KSI wystartować z licencją z innego klubu, jako zawodnik KSI, żeby wyrobić w tym roku starty do przedłużenia licencji. I do którego miesiąca w roku są organizowane zawody o klamkę prezesa, bo wracam do domu dopiero koniec sierpnia.
Dzięki z góry za odpowiedzi.

Tutaj masz terminy zawodów, tylko im bliżej końca roku tym trudniej się załapać na miejsca. Startować w klamce możesz nawet nie będąc członkiem ksi.
https://rejestracja-klamka.strzelamyinaczej.pl/

Dzięki :wink:

Cześć!

Ja mam zawsze dylemat przy zapisie na zawody, czy wybrać takie, żeby:

  • wyrobić komplet zawodów jednego dnia,
  • wyrobić komplet zawodów jak najtaniej…

W drugim przypadku szukam takich, gdzie strzela się z broni bocznego zapłonu i do tego potrzeba tylko 10 strzałów. Ale wtedy trzeba wpaść na zawody nawet ze 4 razy. Jeśli uzupełnić starty o własną broń, wychodzi niewiele drożej i da radę ogarnąć wszystko w dwa dni.

Stary ile tak zaoszczędzisz? :slight_smile:
20~30zł na tych 8 startach?
Czy Twój stres, że jeszcze nie masz ich z głowy jest tego warty?

Ja zawsze wyrabiam “minimum” jednym rzutem na początku roku a później chodzę sobie na zawody o klamkę co któryś miesiąc ale wtedy już tylko na te konkurencje które lubię i w sumie ciekawi mnie czy sie poprawiam czy nie.

Broń to nie zabawa dla zbyt oszczędnych - amunicja jednak trochę kosztuje (od 50gr/szt przy 22LR do ~10zł przy kalibrach .308).
Tak jak kierowca musi jeździć autem aby nie być zawalidrogą tak strzelec musi strzelać aby w razie potrzeby trafić w cel a nie ostrzelać cała stodołę.

Ilość startów większa niż tylko te minimalne 8 startów przyda Ci się jeśli skończą Ci się promesy.
Rozszerzenie z 5 sztuk broni na więcej jest uznaniowe i patrzą na liczbę startów.
Jak pokażesz im, że robisz istne minimum ale chcesz wiecej sztuk broni to od razu odeślą Cię z kwitkiem odmownym (albo potrzymają pismo 30~60 dni tak dla zasady… nadal odmowne) :slight_smile: