Pozwolenie, promesy ,wnioski o rejestracje - potrzebne dokumenty - wzory

Czy da się włączyć na forum dodawanie plików tekstowych aby umieścić tu wzory druków do naszej WPA ? To zazwyczaj przydatna rzecz dla nowych ludzi :slight_smile: Mógłbym je wtedy umieścić.

Wrzuć na chomika. Pliki są małe, każdy pobierze za free.

Pliki dot. broni Palnej - Chomik

o własnie , może tej dojdziemy do consensusu jak to ma wyglądać.

Co do wniosku o promesy to jak rozmawiałem z 2 osobami to każdy dosłownie robił inaczej. Jeden upierał się nie podaje czy sport czy kolekcja i dopiero mówi to przy rejestacji, inny że rodzaj broni ( jak w Twoim wniosku ) a jeszcze inny że tylko czy sport czy kolekcja Ostatecznie ja wysyłałem bez rozóróżniania czy to gładka lufa czy pistolet a jedynie czy sportowa kolekcja czy sport sport.
Wpisuje również dodatkową prośbę o wysyłkę na adres korepspondnecyjny gdyż również nie zauważyli go u góry ( nie mam pretensji są zawaleni robotą )

						Komendant Wojewódzki Policji
						w Gdańsku

WNIOSEK O WYDANIE ZAŚWIADCZENIA
UPRAWNIAJĄCEGO DO NABYCIA BRONI PALNEJ
DO CELÓW SPORTOWYCH / KOLEKCJONERSKICH

Proszę o wydanie zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni
palnej sportowej do celów kolekcjonerskich

ilość egzemplarzy broni 3 ( trzy )
ilość zaświadczeń 1 ( jedno )

Nr dowodu osobistego : XXXXXXX

Zaświadczenie proszę przesłać koniecznie na adres korespondencyjny taki i taki

Bo nie ma czegoś takiego jak wzór.
Pozwolenie zwykle mają ludzie, którzy potrafią samodzielnie myśleć i pisać.
W WPA pracują ludzie, którzy potrafią czytać.

Piszesz normalne pismo z prośbą i tyle. Nie ma “jedynego właściwego wzoru, a inni się mylą”.

Hej,
Liczba mnoga w odniesieniu np do komórki zajmującej sie rejestracjami to językowy błąd, bo obecnie jest to jeden facet :wink:
…ale całkiem sprawny-ja ostatnio mialem rejestrację jednej sztuki i równocześnie wymianę uszkodzonej legitymacji. Przesylkę odebrało WPA 01.10, a do mojej skrzynki wrociła legitka 11.10, czyli duzo lepiej niz jakieś pół roku temu

Bardziej chodzi mi o nie wpisywanie informacji, które są zbędne z punktu widzenia wniosku.
Ma być prosto czytelnie bez zbędnych informacji.

A wpisanie informacji które mogą usprawnić funkcjonowanie WPA. Pomyłki z wpisywaniem starych dowodów, czy wysyłki na adres stałego pobytu a nie korespondencyjny się zdarzają i wydłużają procedury o 1-2 tygodnie nawet a można tego uniknąć.

Ja już na poprawki odsyłąłem legitymacje, promesy czy szukałem książeczki która była wysłana pod adres stałego pobytu a nie korespondencyjny. A to właśnie efekt pisania “normalnego pisma”. Potem taki pracownik WPA za każdym razem dostaje co innego wpisane inaczej w innym miejscu i robi pomyłki. Zamiast czekać na książeczkę 7 dni to czekasz 2 tygodnie albo i 3 ( ja chyba z 2-3 już czekam na zwrot po ostatnim zakupie ).

Ja wysłałem rejestrację 1 sztuki 30 września odebrane i do dziś nie mam z powrotem ani książeczki ani wpisu :slight_smile:

Co do tego można mieć poważne wątpliwości po krótkim kontakcie z tą instytucją :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Druki są na stronie WPA w Gdańsku. Druki o wszystko i na każdy temat. Można zajrzeć , wydrukować i wypełnić. Potem idziesz tam , wrzucasz do brązowej skrzynki i…tyle.

http://bip.gdansk.kwp.policja.gov.pl/KPG/pozwolenia-na-bron/21213,Informacje-formularze-wnioski.html

Witam, zakupiłem dziś swoją pierwszą broń i chciałbym dokonać jej rejestracji. Znalazłem w internecie wzory wniosków o rejestrację, jednak nie posiadam jeszcze książeczki.

Czy zapis o wydanie, wpisanie i odesłanie książeczki też tam zamieszczam?
Dzięki

Legitymacje dostaniesz z automatu. Ja przy pierwszej sztuce nie wiedzialem o wniosku. Zaniosłem same faktury i tez przeszło

1 polubienie