Nowy ma kilka pytań odnośnie pozwolenia

Cześć, dopiero zaczynam przygodę z kolekcjonowaniem broni, planuję zacząć procedurę od nowego roku, w związku z czym będę mieć pewnie kilka pytań, które postaram się umieszczać tutaj, żeby nie zaśmiecać forum.

Po pierwsze - od kiedy można opłacić składkę członkowską za nowy rok? Póki co widzę tylko możliwość opłacenia końcówki roku 2023, a chciałbym aby już zaczął lecieć ten miesiąc oczekiwania w klubie :slight_smile:

Po drugie - czy mógłby ktoś polecić dobrego lekarza/psychologa do załatwienia badań do pozwolenia? Jestem z Trąbek Wielkich, także preferowałbym Gdańsk, w ostateczności Sopot.

Po trzecie - planuję robić pozwolenie sportowe oraz kolekcjonerskie, zgodnie z polecanym opisem na stronie Klubu, oraz mam zamiar startować w wolnym czasie w zawodach. Chciałbym jednak się dowiedzieć co w przypadku jeśli jednak by mi się to nie spodobało, lub uznałbym że nie chcę już brać w nich udziału. Z tego co kojarzę da się utrzymać pozwolenie kolekcjonerskie oraz przerejestrować broń ze sportowej na kolekcjonerską, jednak chciałbym aby ktoś potwierdził mi, że nie ma żadnych problemów w takim przypadku.

Pozdrawiam wszystkich, i do zobaczenia na strzelnicy :slight_smile:

Jeżeli nie masz opłaconej składki na 2023 to musisz zaczekać do stycznia 2024.
Jeśli chodzi o lekarzy to większość poleca w Gdyni na Hackiego, dla ksi zniżka. Może daleko od Ciebie ale może skorzystasz.
Co do pozwoleń to jeżeli stwierdzisz że nie chcesz już sportowego to musisz przerejestrować broń na kolekcjonerskie, oczywiście musisz zmieścić się z ilością broni w ilości na pozwoleniu kolekcjonerskim. Wtedy nadal musisz być członkiem jakiegoś klubu.

Dzięki, z lekarza skorzystam, tylko mam pytanie jeszcze czy tam załatwię od razu komplet badań (lekarz + psycholog) do pozwolenia? Prawdopodobnie o to Ci chodziło, ale chcę doprecyzować określenie “lekarz”, bo może być nieco mylące :slight_smile:

Co do pozwolenia kolekcjonerskiego - czytałem statut KSI, ale byłem ciekawy czy ktoś przerabiał odpuszczenie pozwolenia sportowego, według statutu wystarczy, że nadal będę członkiem KSI, ale chciałem mieć po prostu potwierdzenie :slight_smile:

Dzięki za szybką odpowiedź i pozdrawiam

Tak, pisząc lekarz miałem na myśli wszystko. W ok 2h załatwisz całość potrzebnych badań.
KSI ma kolekcjonerkę więc wystarczy ksi. Niektóre kluby mają tylko sport.

Ok, wielkie dzięki, póki co to by było wszystko, w razie jakbym miał dodatkowe pytania to odezwę się tutaj :slight_smile:

Narodziło się dodatkowe pytanie - czy egzaminy na patent w portalu PZSS pojawią się dopiero gdy minie miesiąc od daty wstąpienia? Mam datę wstąpienia 2 stycznia, i gdy patrzę na przyszłe egzaminy w zakładce “egzaminy na patent” to pokazuje mi “Nie znaleziono egzaminów”, podczas gdy w kalendarzu KSI widzę egzamin 18 lutego, do którego powinienem móc podejść, ponieważ minie już miesiąc.

1 polubienie

Może być tak, że w klubowym kalendarzu egzamin jest już zaplanowany - ale nie został jeszcze wpisany do kalendarza PZSS. Sprawdzaj regularnie stronę, na ok. miesiąc przed egzaminem powinien już być widoczny na stronie PZSSu.

1 polubienie

Ok, bardzo dziękuję za odpowiedź :slight_smile:

Pojawiło mi się jeszcze jedno pytanie - czy dysponuje ktoś danymi do przelewu opłaty za wydanie pozwoleń? Chciałbym się upewnić, czy numer podany we wniosku na stronie WPA Gdańsk jest poprawny (31 1240 1268 1111 0010 3877 3935)

Rozumiem też, że należy wykonać 3 osobne przelewy, i dołączyć je do wniosków? (242zł za sport, 242 za kolekcję i 10zł za dopuszczenie) Tytuły mogą być “za wydanie pozwolenia do celów XXXXXXX”?

Numer konta jest ok. Ja robiłem osobne przelewy tak jak napisałeś. W tytule podawałem za jakie pozwolenie, imię, nazwiskami pesel na wszelki wypadek

Jest ok numer do przelewu.
Ja dzisiaj też robiłem 3 przelewy (sport, kolekcjonerka i dopuszczenie).
(2x242zl + 10zl dopuszczenie).

Ja zadzwoniłem do WPA (tel. 477414114)
i miła kobietka potwierdziła i sprawdziła co chciałem wiedzieć.

Cześć! Czy we wniosku do WPA wystarczy licencja wydrukowana ze strony PZSS?? bez tam jakiś magicznych potwierdzeń od notariuszy w stylu pieczątka (za zgodność z orginałem) ITP??

Cześć, ja załączyłem wydruki z bazy PZSS, tak jak piszesz - zgodnie z instrukcją z wniosku ze strony klubu :slight_smile: