Konfederacja z posłami PiS piszę swoją ustawę o broni i amunicji

“[…]Konfederacja z posłami PiS chce zrewolucjonizować zasady dostępu do broni palnej. Przewiduje to projekt o broni i amunicji, który dojrzewa w założonym przez Konfederację Parlamentarnym Zespole ds. Kultury Posiadania Broni.”

https://www.rp.pl/Polityka/308169942-Poslowie-Konfederacji-i-PiS-chca-uzbroic-Polakow.html

“Zgodnie z nową propozycją pozwolenie na broń mógłby dostać każdy, kto ma 18 lat, nie został skazany za niektóre przestępstwa, posiada miejsce zamieszkania w Polsce i nie choruje psychicznie. Dodatkowo taka osoba musiałaby zdać egzamin bądź przez co najmniej pięć lat posiadać obywatelską kartę broni.”

“Wprowadzenie tego ostatniego dokumentu to kolejna rewolucja. Karta pozwalałaby na posiadanie broni uchodzącej za najmniej niebezpieczną, m.in. strzelb, broni gazowej czy niektórych rodzajów broni bocznego zapłonu. Do posiadania karty niepotrzebny byłby egzamin, a wystarczyłoby złożenie umotywowanego wniosku. Podobnie jak w przypadku pozwolenia trzeba by spełnić wymógł pełnoletności, niekaralności za niektóre przestępstwa, zamieszkania w RP i zdrowia psychicznego.”

Co wy na to? Przejdzie czy raczej karty rozdawać będzie MSWiA ze swoim projektem?

Karta zapewne wymusi rejestrację broni która obecnie jest dozwolona tj. cp, hukowa, ale jak po czasie ma pomóc w uprawnieniach to może być nie tak źle. Plotki niosą,że ten projekt ma odebrać pozwolenia WPA i dać uprawnienia wojewodzie i specjalnej komisji więc nie wiadomo co gorsze :wink:

Populistyczne pierdolenie. Konfederacji nikt nie słucha, a ci “posłowie PiS” to 1-2 osoby.

3 polubienia

Niestety trzeba zgodzić się z Foką. JK stanowisko ma jakie ma, a on tu rządzi. Chyba że tych 5 posłów zdecydowałoby się odejść z PiSu tak że zostałaby mniejszość albo wybory.

Inaczej dopóki na JK nie będą mieli haka, to ustawa pisana przez Jarosława Lewandowskiego (oraz Jacka Hogę) szansy na przejście nie ma.

Raczej trzeba liczyć na zamordystyczną wersję, która gotuje się w KGP/MSWiA.

1 polubienie