Czy warto na pierwszą broń zakupić Pistolet KelTec P17 kal. 22LR

Cześć Wszystkim,

nie dawno zdałem patent, dopiero będę starał się o pozwolenie.
Czy miał już ktoś styczność lub ma Pistolet KelTec P17 kal. 22LR?

Czy KelTec P17 nadaje się na pierwszą broń do postrzelania,
chciałem zauważyć że mam dzieci i chciałbym go zakupić z myślą o nich,
aby wygodnie mogli utrzymać, no i przede wszystkim 22LR nie będzie tak odrzucać.

Myślicie, że to dobry pomysł, czy lepiej iść w Glock 44, Waltera lub CZ kadeta?

Z góry dziękuję za informację.
pozdrawiam

Miałeś ten pistolet w ręku? Jest mega plastikowy, szczerze mówiąc bałbym się że dzieciaki go popsują :astonished:
Jak już koniecznie chcesz coś w 22Lr sprawdź albo P07 Kadet albo Taurusa.

Poza tym jeżeli mnie pamięć nie myli to do P07 można kupić konwersje. Tylko nie pamiętam czy z 9mm na 22Lr czy odwrotnie.

Dziękuję za odpowiedź.
Miałem pistolet w ręku, nawet oddałem magazynek strzałów. Całkiem przyjemnie się strzelało, faktycznie jest mały i plastikowy ale nie miałem wrażenia że miałby się rozlecieć lub popsuć.
Opinie na YouTube też całkiem ciekawe, jest na pewno łagodniejszy niż Glock 44.
Muszę zobaczyć, przetestować te klameczki o których wspomniałeś.
Dzięki. Pozdrawiam

postawił bym szerzej pytanie
czemu boczniak na pierwszą broń ?

proponuję rozważ centralny zapłon
będziesz mógł jak przystało na pierwszy pistolet, rozwijać się w tym kierunku który dopiero odkryjesz

boczny pistolet to i owszem, jeśli myślisz o sporcie to typowy tarczowy ale tego typu klamkę którą cytujesz na to nie wskazuje

Dzięki za odpowiedź.
Rozważę oczywiście to o czym piszesz.

Chciałem aby mogły dzieciaki też postrzelać pierwszym pistoletem jaki zostanie zakupiony.

Na tyle on mało kosztuje, że nawet jak im się szybko znudzi to ja mam nadzieję będę jeszcze miał z niego radochę, a jak się już nabawimy to przeszedłbym na 9mm, takie jakieś moje dziwne może rozumowanie :slight_smile:

Myślałem, że ktoś na forum będzie miał ten egzemplarz aby mógł coś opowiedzieć czy warty zakupu, czy lepiej 1k-1,5k dołożyć i coś większego / ciekawszego? Zakupić.

Pozdrawiam

Ja mam p07 kadet kupiony w rusznikarni za jakies grosze. Nie wyglada jak zabawka, a tez jest fajny

Dzięki za info,
Polecasz kupować używane sprzęty z rusznikarnia.eu?

Tak się zastanawiałem czy warto, czy może kilka stówek dodać i kupować nowe…?

P07 fajny pistolet do nauki, jak i trenowania, nawyków a i powalczyć pozwala w zawodach mniej sportowych

Jednak nadal sugeruję pomyśl o centralnym
z czymś co Ci pasuje, najlepiej coś “znanego” czy Glock, czy CZ, czy Canik itp masz więcej możliwości a da się tak do 3k sensownie uzbroić
w trakcie zdecydujesz czy coś dynamicznego, czy statyka, potem jakieś modyfikacje, ale i trening strzałowy i bez strzałowy, nawyki, powtarzalność
po czasie sam dojrzejesz do tego że do danej specjalizacji warto coś zmienić, zaczniesz zauważać co kiedy ma znaczenie
to się nie wydarzy przy pistolecie bocznego zapłonu

pytanie się o udostępnienie broni na macanie, w tak dużym klubie to dobry pomysł, jednak to forum słabo działa, może fb klubu itp (wiem, nie każdy używa)

co do kupowania używek
biorąc pd uwagę na ogół niewielką różnice cen nowy / używany
brak znajomości broni (na ogół) przez osoby nowo uprawnione
staraj się zakupić nową broń

co do sprzedania broni, to wcale nie tak łatwo się jej pozbyć,
dlatego nie warto pakować się też w egzotykę
co do dzieciaków to jako członek klubu masz dostęp do klubowego “arsenału” gdzie w bocznym masz pełny przekrój, to wgl nie powinno mieć wpływu na tw. decyzję

ważne abyś zrobił tak jak ostatecznie uważasz, nie co ktoś ci gada (np ja)
mówi się że każdy pierwszy pistolet jest dobry

Jak cos chcesz sie dowiedziec to dawaj na pw

Dzięki bardzo za wiadomość w temacie!
Dzięki za porady i swoje spostrzeżenia!
Bardzo dobre informacje, dziękuję.

Wszystko przemyślę nie raz!

Na prawdę cenię wypowiedzi Wszystkich!

Pozdrawiam.

Witam,
Mam Kelteca P17. Fajne wyposażenie, bo 3 magi w zestawie. Fakt jest plastikowy, ale ze strzelania mi daje sporo frajdy. Głównie z niego strzelam a nie rzucam po strzelnicy wiec po roku czasu z nim nic sie nie dzieje. Jedyny minus to na maksa nie można załadować pestek do maga standard 22 lr i ciężko z akcesoriami a tak cała reszta jest naprawdę fajna. Ja polecam.

Śliczne dzięki za każde informacje!
Doceniam poświęcony czas za kilka zdań.