Zmiany zasad podnoszenia klasy sędziowskiej

Od niedawna zmieniły się zasady podnoszenia klas sędziowskich. Na razie oficjalnie jest informacja tylko o licencjach statycznych, ale w dynamicznych będą podobne zasady.

W skrócie:

Na kl. 2 będzie trzeba mieć między innymi:

  • 2 lata z kl. 3
  • sędziowanie min. 2 zawodów kl. 2 lub wyższej
  • zebranie min. 14 pkt. wyłącznie za klasę sędziowanych zawodów

Na kl. 1 będzie trzeba mieć między innymi:

  • 3 lata z kl. 2
  • sędziowanie przez min. 9 dni na zawodach kl. 2 lub wyższej

Aby przedłużyć ważność licencji na kolejny letni cykl olimpijski (bez podnoszenia klasy) należy wziąć udział w szkoleniu sędziów nie wcześniej niż 9 miesięcy przed zakończeniem ważności licencji. Aktualny cykl kończy się z końcem roku 2022. Kolejne licencje będą przyznawane do końca roku 2025.

Po szczegóły odsyłam do Regulaminu KS.

Aby przedłużyć ważność licencji na kolejny letni cykl olimpijski (bez podnoszenia klasy) należy wziąć udział w szkoleniu sędziów nie wcześniej niż 9 miesięcy przed zakończeniem ważności licencji.

Że wyciągają kasę od zawodników to wszyscy się przyzwyczaili, ale że od sędziów też będą doić to się nie spodziewałem. Bo kurs to raczej za darmo nie będzie.

A myślisz, że dotychczas to jak było? Też było seminarium, na które trzeba było dojechać, zapłacić i odsiedzieć. Ostatnie, na którym byłem było w Pucku i kosztowało 50 zł.

Nie wiem, do tej pory temat mnie nie dotyczył, ale założyłem, że wylistowałeś zmiany i to szkolenie na przedłużenie to nowość.