Wniosek o wydanie zaświadczenia uprawniającego do zakupu broni - wzór elektroniczny

Cześć,
Zachęcam do wysyłania wniosków o promesę do WPA poprzez platformę ePUAP.
Pismo trafia po kilku minutach na elektroniczną skrzynkę KWP w Gdańsku i jest przekazywana przez system do WPA.
Jest to sprawniejsza metoda niż wysyłka pocztowa, nie macie kosztów wysyłki.

Po zalogowaniu do platformy ePUAP, szukacie podmiotu do którego chcecie wysłać dokument. Po wybraniu podmiotu dodajecie swój wniosek, dokument potwierdzający złożenie opłaty oraz tworzycie pismo przewodnie.
Pismo przewodnie ma dotyczyć tylko tego co przesyłacie w załączniku, ewentualnie macie możliwość wybrania rodzaju pisma np. skarga lub wniosek.
Stworzone dokumenty należy podpisać profilem zaufanym.

Jeżeli ktoś dysponuje podpisem kwalifikowanym to załączony wzór może podpisać wcześniej na swoim komputerze. Gdy załącznik jest podpisany, nie jest wymagane podpisywanie pisma przewodniego i potwierdzenia złożenia opłaty profilem zaufanym.

Ostatnio wysyłałem dwa wnioski dla sprawdzenia jak to zadziała. Pierwszy wniosek wysłany w poniedziałek był wystawiony w piątek i gotowy do odbioru, drugi wniosek był dostarczony przez pocztę polską, trzeba dodać +/- 3 dni robocze.
WPA zgodnie z kpa ma 7 dni na wystawienie zaświadczenia.

W linku gotowy wzór elektroniczny do uzupełnienia i przekazania.

Pamiętajcie że pisma przekazujemy na skrytkę KWP w waszym województwie.

3 polubienia

Próbowałem wyszukać, ale niestety jeśli chodzi o załatwienie sprawy w ten sposób przez Oddział Żandarmerii Wojskowej to chyba nie da rady. KWP jak najbardziej.

Trochę przekombinowali z ePuapem. Mogliby zrobić formularze do uzupełnienia.

Rozumiem, że wniosek i potwierdzenie przelewu dodaje jako załączniki. To co mam napisać w “piśmie przewodnim”?
To samo co we wniosku czy tylko informacje, że wniosek jest w załączniku i o czym jest?

Moglibyście poradzić jak składacie te pisma drogą elektorniczną (ePuap)?
Mnie bardzo interesuje wniosek o pozwolenie na broń. Na głównej stronie epuap i szukając urzędu znajduje mi jedynie Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku ale na Okopowej, a nie Wydział Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku… Na stronie WPA podają tylko skrzynka e-PUAP: /icq0w0t84v/wpa, ale nie wiem jak wysłać do nich pismo. Google sugeruje wysłanie dokumentów przez - Pismo ogólne do podmiotu publicznego - ale znajduje tylko KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU (80-819).
Dzięki!

Cześć, Kolego @Razy !
Nie sprawdzałem tego w praktyce, ale przez ePUAP pisma adresujesz właśnie do KGP albo KWP i one przekazują sprawę tam gdzie należy. Nie mam pojęcia co oznacza ta “skrzynka”. Podczas postępowania o pozwolenie, zostałem poproszony o nową licencję i wysłałem ją właśnie w ten sposób (do Komendy Wojewódzkiej Policji). Nie dostałem żadnego potwierdzenia, że dotarło ale też nie dostałem więcej zapytań o to, więc chyba zagrało.
Rzuć jeszcze okiem na ten wątek, może będzie Ci pomocny: Poradnik: Rejestracja broni przez Internet ePUAP -

hej
moim zdaniem to nie jest możliwe ponieważ fizycznie nie dołączysz oryginałów orzeczeń lekarskich ani zdjęć a jest to niezbędne do wniosku o pozwolenia czy dopuszczenie

co innego wnioski o promesy

niestety osobiście lub listownie